Pálffyné Németh Anita bemutatkozása

Bemutatkozik a 2019/2020-as tanév leendő elsős tanítója

Kedves érdeklődők, leendő elsősök szülei!

Az óvodából iskolába lépni mindig izgalommal és várakozással teli folyamat. Mi magunk is átéltük ezt, talán tanulmányaink kapcsán meg is fogalmazódott bennünk, lehetne ezt másképp is..

Pálffyné Németh Anita vagyok, veresegyházi lakos, háromgyermekes édesanyaegyben a következő, 2019 őszén induló első osztály leendő tanítója. Gyermekkorom óta tanító szerettem volna lenni, és a kisgyermekes időszakomban nyílt lehetőségem arra, hogy elvégezzem a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola tanító szakát. Ezt követően ismerkedtem meg a Meixner dyslexia-prevenciós módszerrel, majd kezdtem el az ELTE Waldorf osztálytanító képzését.

Megtiszteltetésnek érzem, hogy egy ilyen emberléptékű alternatív intézmény tagja lehetek. Szeretném a gyermekek kíváncsiságát megőrizve tanítani őket, és olyan képességeket kialakítani bennük, mellyel megállják a helyüket ebben a világban. Fontos, hogy tisztelettel legyünk egymás iránt, tudjunk egymással kommunikálni, igényünk legyen a fejlődésre, a szépségre, a jóságra.

Örömmel és várakozással nézek a következő időszak elé!